Start
Aktualizacje deklaracji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 marca 2015 14:36
Obowiązująca od 2013 roku tzw. Ustawa śmieciowa narzuciła na właścicieli nieruchomości obowiązek składania i aktualizowania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Niejednokrotnie jednak zapomina się o aktualizacjach mających związek np. z wyjazdem członka rodziny na dłuższy okres czasu poza miejsce zamieszkania (studenci, pracownicy sezonowi) czy też śmiercią współdomownika. Nagminnie nie aktualizuje się również niestety deklaracji w przypadku narodzin dziecka albo zamieszkania w budynku (mieszkaniu) nowej osoby. 
Przypominamy, iż właściciel nieruchomości ma obowiązek aktualizacji deklaracji w wyżej opisanych, bądź podobnych przypadkach w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany. Nie zastosowanie się do powyższych unormowań, w przypadku uzasadnionych wątpliwości co do prawdziwości danych wykazanych na deklaracji, może skutkować odgórną decyzją Zarządu Związku Komunalnego co do wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 
Aktualizacji deklaracji można dokonywać w biurze Związku Komunalnego Stolno 105 lub przesyłając wypełnioną i podpisaną deklarację na adres: Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego Stolno 105, 86-212 Stolno
 
Informacja do mieszkańców wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych i jej zarządców, administratorów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 marca 2015 11:33
Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego w związku ze zmianą ustawy z dnia 13 września 1996r o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2015, poz. 87), która zmienia art. 2 ust 3 w następujący sposób „Jeżeli nieruchomość jest zabudowana budynkiem wielolokalowym, w którym ustanowiono odrębną własność lokalu, obowiązki właściciela nieruchomości wspólnej oraz właściciela lokalu obciążają wspólnotę mieszkaniową lub spółdzielnię mieszkaniową”, oznacza to, że deklarację o wysokości opłaty złożone powinny być przez wspólnotę lub spółdzielnię mieszkaniową. 
W związku z powyższym prosimy o dokonanie stosownych zmian, jeśli deklarację składali pojedynczy mieszkańcy budynków wielolokalowych. 
 
Zbiórki objazdowe w 2015 roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 marca 2015 06:31
Zbiórki objazdowe Gmina Unisław - plakat do pobrania
Zbiórki objazdowe Gmina Stolno - plakat do pobrania
Zbiórki objazdowe Gmina Papowo Biskupie - plakat do pobrania
Zbiórki objazdowe Gmina Lisewo - plakat do pobrania
Zbiórki objazdowe Gmina Kijewo Królewskie - plakat do pobrania
Zbiórki objazdowe Gmina Chełmno - plakat do pobrania
 
Zmiana częstotliwości odbioru odpadów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 marca 2015 06:22
Zmieni się częstotliwość odbioru odpadów ulegających biodegradacji, w tym odpady zielone z ogrodów i parków (wynika to z tych zmienionych uchwał) – teraz wg nowych przepisów będzie to odbiór raz w miesiącu  w okresie od kwietnia do listopada.
Zmiana dotyczy również wprowadzonego limitu na odpady poremontowe – powyżej 500 kg mieszkaniec sam będzie zawierał umowę na odbiór i zagospodarowanie z firmą która posiada wpis do rejestru działalności regulowanej prowadzonej przez Przewodniczącego Związku. Limitowaniu podlegają wcześniej wymienione odpady biodegradowalne. 
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 17
Copyright © 2020 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Ulotka o segregacji

Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj72
mod_vvisit_counterWczoraj369
mod_vvisit_counterBieżący tydzień1820
mod_vvisit_counterMiniony tydzień1835
mod_vvisit_counterBieżący miesiąc7872
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc6777
mod_vvisit_counterŁącznie357648

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
30 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna,
Sulimir

Do końca roku zostało 216 dni.
Zodiak: Bliźnięta